מכון אבחון בדרום עוסק בגרפולוגיה משפטית 

 

הצורך באבחון מדויק ואמין של מסמכים שונים ומידת המקוריות שלהם הביאו להתפתחות ענף הנקרא גרפולוגיה משפטית. ישנם שופטים רבים בבתי המשפט ברחבי הארץ, אשר ממנים באופן קבוע, גרפולוגים משפטיים אשר ישוו וינתחו מסמכים ויכריעו על אמינותם או הבאתם כראיות משפטיות. בישראל, קיים מכון אבחון בדרום המנוהל ע"י גרפולוגית שהיא פסיכולוגית אשר משמשת כמומחית בענייני בוררות בתחום כתבי יד לצורך משפטי.

הנחת היסוד בתחום הגרפולוגיה המשפטית, הינה כאשר אדם מבצע את פקודות מוחו באמצעות כתב היד. על פי זה, אנו גם יודעים, כי חתימות למשל הם כלי ניתוח חשוב למסמכים, לגילוי של זיוף שיקים, זיוף צוואות ועוד. ממש כמו שכתב יד הוא ייחודי לכל אדם, כך גם החתימה שלו.  מה שאנו מסיקים הוא שהגרפולוגיה המשפטית היא סוג של עבודה משפטית שמתבצעת גם באמצעות כלים נוספים כגון מיקרוסקופ, שולחן אור, תאורה אולטרה סגולית, צילומי מעבדה וכישוריו של הגרפולוג המשפטי.

 

מכון אבחון בדרום עוסק באבחון אישי ופסיכולוגי, לעסקים וגרפולוגיה לצרכי משפט

הגרפולוגיה האבחונית הייתה נפוצה תמיד, והגרפולוגיה המשפטית הינה למעשה ענף שיוצא מהגרפולוגיה. ענף זה בעצם עוסק בין השאר בדיני ראיות. מטרת הבדיקה בגרפולוגיה משפטית הינה גילוי האמת ומה התרחש ביצירת מסמכים שביהמ"ש מעוניין לבדוק. למשל, אם נעשו אי אילו שינויים במסמכים לאחר  מועד הכתיבה המקורי . גרפולוג משפטי מנוסה, יוכל לענות על כל השאלות ולסייע לביהמ"ש להגיע לאמת.

אנשי עסקים מגיעים לגרפולוגים למטרת בדיקת שותפות עסקית, באמצעות פענוח כתב היד של השותף העתידי, כך שהם יוכלו לדעת בבירור אם ניתן לבצע עסקים עם שותף זה. גם לייעוץ אישי, אנשים מגיעים לגרפולוגים היות והם נמצאים בתקופות מסוימות בחייהם על פרשת דרכים ולכן, פענוח גרפולוגי, יוכל לתת להם כוון חדש והתפתחות אישית.

 

גם בעיות נפשיות ניתן לאבחן באמצעות ניתוח גרפולוגי

ישנם גרפולוגים שהם מומחים בתחומם, במיוחד אלה שהם גם בעלי תארים בפסיכולוגיה. למשל, גרפולוג כזה, יוכל לאבחן אם כתב היד של אדם שעליו לפענח את אופיו סובל מדיכאון קליני. הגרפולוגים, יכולים אפילו לאבחן מחלה רפואית באמצעות כתב היד. גרפולוגים טוענים על סמך ניסיונם האישי ובצדק, כי אין אנשים עם כתב יד זהה. למשל אדם אשר יחתום המון פעמים באותו המעמד ואותו הרצף, תמיד ניתן יהיה לגלות שינויים מזעריים בין חתימה לחתימה ולכן שתי חתימות זהות, הם אלה שיעוררו בהם את החשד לזיוף.

ישנם גרפולוגים המתמחים בשירותים מקצועיים הקשורים לשירותים לעורכי דין ובתי משפט, מכון אבחון בדרום  מעניק שירותים מקצועיים אלה, כבר למעלה מ-31 שנה. המכון עוסק בכל סוגי האבחונים אשר מתבסס על ממדים דינאמיים של הכתיבה כגון: מהירות, כיוון, לחץ, ארגון וכדומה. כל המרכיבים הללו תורמים המון להבנה כוללת של אישיות וכישוריו של הכותב. למשל, אנשים בעלי כתב איטי הם בעלי שיקול דעת, שליטה עצמית ופעילות נורמטיבית אבל יעידו גם על תכונות נוספות של הכותב, כגון עצלות, כהות שכלית וחיוניות נמוכה.

 

פנייה אל גרפולוג מומחה יעניק לכם תמונה ברורה יותר

אנשים רבים פונים אל גרפולוגים בכל מיני תחומים, היות ותחום זה הפך לנפוץ והוכח מדעית כיעיל. אחת הגרפולוגיות הידועות שהיא גם פסיכולוגית שלמדה דוקטורט בפסיכולוגיה הינה  ד"ר בתיה כהן קרויטורו אשר עבדה במשרד חקירות פרטיות וכן, ביצעה עבודות עבור מטה החקירות הארצי של משטרת ישראל. עם השנים, מונתה ד"ר בתיה כהן קרויטרו מטעם ביהמ"ש כמומחית בענייני בוררות בתחום כתבי היד לצרכים משפטיים.

אשמח לעמוד לשירותכם תמיד

מלאו פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם